De uitdaging
De Prins Willem Alexanderschool kreeg een nieuw gebouw midden in een woonwijk in Ermelo. Een basisschool op zo’n plek heeft een dubbele opgave: het gebouw moet ruimte bieden aan alle groepen, maar mag geen instituut worden tussen de huizen.
De oplossing
SCH Holland leverde de KlikFels 35/500 voor het dak én de gevel, in de kleur Ephyra. Over het zadeldak lopen de felsbanen van nok tot goot; op de gevel gaan ze verticaal verder, zodat kap en wand één doorlopend vlak vormen. De montage lag bij PIB Holland.
Het resultaat
Doordat dak en gevel hetzelfde materiaal en dezelfde kleur hebben, leest het gebouw als één archetypische vorm. Een huis met een kap, alleen dan groter. Dat is precies wat een school in een woonstraat nodig heeft, geen schaalsprong die de buurt overstemt, maar een vorm die iedereen herkent. De kleur doet de rest. Ephyra is warm waar grijs koel zou zijn en institutioneel, dit houdt het gebouw vriendelijk zonder kinderachtig te worden.